החשיבות של חיסונים לכלבים

חיסונים יכולים להגן על בעלי כלבים ועל חיות המחמד עצמן מפני מחלות, בעיות בריאותיות ונזקים בלתי הפיכים. החיסונים מאפשרים לבעלי כלבים לשמור על הבריאות שלהם לאורך זמן. כלב יכול להידבק במחלה באמצעות מגע ישיר עם חיה חולה, אך גם משחק משותף בגינה או רחרוח הפרשות של חיה מספיקים, על מנת להחדיר וירוסים אל תוך הגוף. בנוסף, מגע של בעלי הכלבים עם חיות חולות בצורה בלתי מודעת על ידי ליטוף או החזקה מהווים גם הם מקור למחלות. יתרה על כך, כלבים הנמצאים בסביבה בה הייתה חיה חולה נוטים למשוך אליהם את הוירוסים, ולהידבק תוך זמן קצר.
אופן הפעולה של החיסונים לכלבים מאפשרים לגוף שלהם להילחם במחלה בעזרת זיהוי מוקדם של הנוגדנים. היות והחיסון מדמה מחלה, מערכת החיסון מזהה את הפולש, ומרכיבה מבחינה כימית את הנוגדנים הדרושים לצורך השמדה שלו. החשיבות של חיסונים לכלבים משמעותית בטווח הארוך, וכדאי להקפיד על רענון הזיכרון החיסוני על פי המלצות הוטרינר, אך בחודשים הראשונים לחייו של הכלב היא קריטית במיוחד.
גורי כלבים מקבלים באופן טבעי נוגדנים במהלך ההיריון ובתקופת היניקה. עם סיומה של התקופה הזו עוברים הכלבים אל סביבה קשה, מלוכלכת ומזוהמת ביחס לזו אליה התרגלו. התוצאה היא מצב אשר חושף את הגוף לסוגים רבים של מחלות.

סדרה של חיסונים לכלבים מתחילה עם הגיעו של הגור לגיל 6 שבועות, וכוללת את הזריקות הבאות:

 – שלושה חיסוני משושה בהפרש של חודש בין אחד לשני
– חיסון נגד כלבת
– השתלת שבב אלקטרוני וטיפול מונע נגד תולעת הפארק

חיסונים וטיפולים שוטפים בכלבים מלבד החיסונים הראשונים, בעלי כלבים צריכים להקפיד על טיפולים שוטפים נוספים כגון:

– חיסון כלבת פעם בשנה
– חיסון משושה פעם בשנה
– חיסון נגד תולעת הפארק פעם בשלושה חודשים, 4 פעמים בשנה
– כדורים נגד טפילי מעיים פעם בחצי שנה, פעמיים בשנה
– חיסון נגד שעלת פעם בחצי שנה, פעמיים בשנה
כפי שניתן להבין מתוך הרשימה הזו, סדרת החיסונים עוזרת לבעל החיים להתמודד עם סוגים רבים של בעיות בריאותיות. עם זאת, כדאי להדגיש את החשיבות של חיסונים לכלבים בהקשר של החיסון המשושה. זהו חיסון המכיל תרכובת נגד שש מחלות כלבים בשם פרוו, כלכלבת, דלקת כבד נגיפית, עכברת סוג 1 וסוג 2 ופאראינפלואנזה. כל המחלות הללו נחשבות קשות במיוחד, חלקן ויראליות ופוגעות בגורים, חלקן פוגעות בכבד ובעיניים, וחלקן פוגעות באופן ישיר בדרכי הנשימה.
תיאום ובדיקה במרפאה וטרינרית יכולים לחסוך עבורכם המון עוגמת נפש לקראת טיפול בכלבים. יש להתייעץ עם וטרינר לגבי חיסונים מתאימים, לברר אפשרות לרכוש ביטוח רפואי ולקבל המלצות על טיפולים נוספים. חיסונים הם חלק בלתי נפרד מגידול חיות מחמד, ולכן כדאי להכיר בחשיבות שלהם.
נשמח לסייע ולענות על כל שאלה שיש לכם בנושא. צרו עמנו קשר עוד היום והצוות שלנו יספק לכם מענה מהיר ומקצועי.